Kontakt

Kolding Egnsteater

Fredericiagade 1
6000 Kolding
Tlf.: 2971 0000

info@kolding-egnsteater.dk

CVR: 31527732

Administrationen er åben mandag-torsdag kl. 10-14 og fredag kl. 10-13
Billetkontoret åben på telefon  – fysisk er kontoret er midlertidig lukket grundet COVID-19

Ledelse
Sophie Lauring Teaterdirektør sophie@kolding-egnsteater.dk
Sophie S. Villsen Souschef villsen@kolding-egnsteater.dk 2398 1708
Kommunikation, marketing, events, salg & sponsorater
Signe Højlund Koch Kommunikations- & marketingansvarlig signe@kolding-egnsteater.dk 3067 2881
Andreas Riis Nielsen Barchef andreas@kolding-egnsteater.dk 2151 1701
Helene Sejr Atzen Eventminister helene@kolding-egnsteater.dk 2279 5759
Asmus Kromann Bork Husfotograf
Administration
Helle Buch Jensen Billetansvarlig helle@kolding-egnsteater.dk 2971 0007
Teknik
Anders Storm Teknisk producent storm@kolding-egnsteater.dk 2840 5209
Morten Dorvin Tekniker mortendorvin@kolding-egnsteater.dk
Frederik Hansen Teknikerelev frederik@kolding-egnsteater.dk
Bestyrelse
Lars Bonderup Bjørn Bestyrelsesformand
Søren Nielsen Næstformand
Kasper Wilton Bestyrelsesmedlem
Anne Sophie Fogedby Bestyrelsesmedlem
Launy Norup Bestyrelsesmedlem
Kristina Jørgensen Bestyrelsesmedlem
Ea Haldan Vestergaard Bestyrelsesmedlem
Merete Due Paarup Bestyrelsesmedlem
BILLET
BILLET

VI SKYDER SÆSON 21/22 I GANG MED ET BRAG…

  • Teaterbilletter til voksne kun 90,- + gebyr
  • Teaterbilletter til unge under 25 år, studerende og børn kun 50,- + gebyr

 

Priserne er kun gældende sæson 21/22 som kampagnepriser på ALLE teaterforestillinger arrangeret af Kolding Egnsteater

(Normal løssalgspris for teaterbilletter 210,- inkl. gebyr.)